Katkin blog

Zubná pasta Ganozhi

Ganozhi pastaZubná pasta je nevyhnutnou súčasťou  hygieny každého z nás. Na trhu je obrovské množstvo druhov, výrobcovia vyzdvihujú ich účinky, množstvo príchutí, ale zabúdajú dodať, koľko škodlivín obsahujú. Napríklad taký fluór, ktorý má podľa najnovších štúdií škodlivý účinok na zuby. Ja som tiež používala zubné pasty, ktoré sú bežne  dostupné na trhu a ich zloženie som neriešila.

Ganozhi, bojovník proti aftám

Teraz už 3 roky používam iba zubnú pastu Ganozhi. A viete prečo? Roky ma trápili afty. Ani po zdĺhavom a bolestivom liečení propolisovou tinktúrou som sa ich nezbavila. Jedna po týždni zmizla a ďalšie dve sa vytvorili. A tak to išlo stále dokola. Až raz mi kamarátka poradila vyskúšať pastu Ganozhi. Neobsahuje sacharín, ani farbivá, len kvalitný výťažok zo vzácnej huby Ganoderma lucidum, potravinársky gél, mentol a mätový olej.  Huba vraj lieči aj poranenia v ústnej dutine a mohla by mi pomôcť aj s aftami. Povedala som si: , A prečo nie? Ak ma konečne zbaví tých bolestivých áft, budem ju používať.“  Tak som si začala čistiť zuby iba touto pastou a na počudovanie, afty sa mi tvorili čoraz zriedkavejšie a po niekoľkotýždňovom používaní tejto pasty sa mi prestali tvoriť úplne. Pre mňa je to obrovské plus a odvtedy používam výhradne zubnú pastu Ganozhi.  Jej cestovné balenie je súčasťou mojej kabelky.

A to nie je všetko

A viete aké má ešte pozitíva? Účinne pôsobi pri problémoch s paradentózou, paradontitídou, pri zápaloch v ústnej dutine, odhalených zubných krčkoch a krvácajúcich ďasnách. Môžete ju dokonca použiť ako prvú pomoc, ak vás bolí zub – stačí ju naniesť na boľavý zub a uľaví sa vám. Ja ju používam aj pri uštipnutí hmyzom, drobných poraneniach kože, pri bolestiach hrdla. Vraj pôsobí aj pri bolestiach žalúdka a hnačkách, ale priznám sa, že to nemám vyskúšané. Na tieto zdravotné problémy používam iný prípravok, ale o tom nabudúce 😉

Vaša Katka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *