Katkin blog

Na dračí sirup nedám dopustiť

Poznáte to, dieťa nastupuje do škôlky a vy už z rozprávania iných mamičiek viete, čo vás čaká. Neustále sa opakujúce virózy, prechladnutia, zatekajúce hlieny a kašeľ.  Stále dokola. A samozrejme, do tejto situácie som sa dostala aj ja, keď moja Lea začala chodiť do škôlky.

Hoci pred nástupom do škôlky skoro vôbec nebývala chorá, aj tak nás vyššie spomenutý scenár neobišiel.  Všetci ma ukľudňovali, že tým si jednoducho musí prejsť každé dieťa, že tomu sa nevyhnem a na ďalší rok to už bude lepšie. Na ďalší rok??? To nemôže byť pravda. Kto mi bude tolerovať toľkú absenciu v práci? Musí byť predsa nejaké riešenie. Niečo, čo podporí  imunitu a dieťa nebude tak často choré.

A riešenie som našla.

dračí sirupKamarátka, ktorá sa venovala tradičnej čínskej medicíne, mi poradila vyskúšať Dračí sirup. Kládla mi na srdce, že ho Leike  musím dávať preventívne a dlhodobo, keď chcem dosiahnuť nejakú pozitívnu zmenu. Samozrejme som tomu spočiatku neverila, veď každý človek je k zaručeným receptom vždy skeptický. Ale riešenie som potrebovala. Tak som si sirup od nej kúpila a Leika ho hneď začala užívať. Keďže v tom období nebola chorá, dávala som jej preventívne jednu odmerku denne. Užívala ho asi dva mesiace, potom sme si dali mesačnú pauzu a znovu ho začala užívať. A zrazu to prišlo, ohlásila sa predzvesť choroby. Hneď ako som videla, že na ňu niečo lezie,  zvýšila som dávkovanie na 2 odmerky denne (podľa odporúčania) a čuduj sa svete, viróza neprepukla a do dvoch dní bola Leika úplne fit. Ani som sa nenazdala a prešiel rok, počas ktorého  nebola ani raz chorá.

Jasné, že to nie je všeliek.

Samozrejme, neznamená to, že dieťa, ktoré užíva Dračí sirup, už vôbec neochorie.  Aj moja dcéra ochorela, ale musím uznať, že pri zvýšenom dávkovaní sa z choroby rýchlejšie vystrábila a býva chorá naozaj len veľmi zriedka. Ale v kritických mesiacoch (pred nástupom do škôlky po prázdninách a teraz už do školy, na jar a na jeseň) užíva sirup preventívne. Musím si zaklopať, choroby ju obchádzajú . A preto je Dračí sirup neodmysliteľnou súčasťou našej lekárničky a odporúčam ho všetkým kamarátkam a známym, ktorí majú malé deti.

Vaša Katka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *