Darinkin blog

Ako tradičná čínska medicína vkráčala do môjho života

Darina Hanakova - tradičná čínska medicínaPoznáte to, všetko sa deje z nejakej príčiny a s odstupom času to môžem povedať aj ja. A ako sa vlastne tradičná čínska medicína stala súčasťou môjho života?

Asi pred 17 rokmi mal môj manžel zdravotné problémy a západná medicína mu nevedela pomôcť. Strašne veľa liekov sme vyskúšali a žiadny pozitívny výsledok sa nedostavil. A vtedysom sa prvýkrát dostala do kontaktu s čínskou medicínou. Dozvedela som sa o liečiteľke, ktorá pracovala u nás v Trnave. Prekvapením pre nás bolo, že po návšteve liečiteľky sa dostavili zmeny a to v pozitívnom zmysle. Postupom času sme sa opäť vrátili pri našich zdravotných problémoch do rúk bežných lekárov. Až prišiel ten čas, kedy sa objavili vážne zdravotné problémy u nášho druhorodeného syna Oliverka a potrebovali sme pomoc.

Príroda je mocná liečiteľka

Po návrate z pôrodnice mu stále hnisalo pravé očko. Lekári na ňom skúšali rôzne vodičky, kvapky, mastičky, prepichovali mu asi 10x slzné kanáliky a nič to nepomohlo. Až na moju výzvu mu urobili výter z očka a potvrdil sa u neho „zlatý stafylokok“ . Podľa všetkého sme ho chytili ešte v nemocnici, konkrétne na novorodeneckom oddelení. Veľmi nás to všetkých trápilo, ale boli sme trpezliví a verili sme, že očko prestane po liečbe lokálnymi antibiotikami hnisať . No jedného dňa, tesne pred Vianocami, sme prišli k očnému lekárovi a ten nám oznámil, že čo mohol, všetko vyskúšal a efekt žiadny. Tak nás poslal na Očnú kliniku do Bratislavy. Neviem prečo, ale zase v tejto chvíli som si spomenula na našu liečiteľku Melánku. Prišli sme k nej, pamätám si, že som Oliverka mala ešte vo vajíčku – taký bol malinký. Po vyšetrení a vypočutí príznakov mi oznámila, že liečba bylinkami bude trvať približne 2 mesiace a že tie bylinky budem vlastne brať ja. Cez materské mliečko budú prechádzať Oliverkovi a budú ho liečiť. Veľmi som sa tomu potešila a zároveň verila, že to bude po toľkých mesiacoch konečne v poriadku. Očko po bylinkách začalo ešte viac tiecť, čoho som sa zo začiatku naľakala, ale tak to malo byť- čistilo sa to. Z jedného dňa na druhý sa stal pre nás vtedy zázrak – Oliverkove očko sa vyliečilo, prestalo hnisať.

Keď som prišla na kontrolu na očnú ambulanciu, lekárovi som sa priznala, že na tie Kramáre som so synčekom ani nešla. Povedala som mu, že som sa zverila do rúk liečiteľky a že očko je v poriadku a už z neho nič netečie. Pamätám si dodnes na jeho slová: „Príroda je mocná liečiteľka.” Bola som z jeho slov veľmi prekvapená, lebo som si myslela, že mi za to, podľa západnej medicíny, „hazardovanie” vynadá. Odvtedy sa snažím každý väčší problém riešiť prostredníctvom alternatívnej medicíny.

Od skúsenosti po liečiteľku

Alternatívna medicína a aj moja pani liečiteľka ma ovplyvnili natoľko, že som Tradičnú čínsku medicínu (TČM) začala študovať  v Brne. Počas môjho štúdia som sa dozvedela o firme DXN, ktorá ponúka zdravé produkty, v ktorých je obsiahnutá čínska huba reischi, o ktorej sme sa v TČM už aj učili. Začala som so svojimi blízkymi niektoré z nich užívať a po krátkom čase sa dostavili pozitívne výsledky. Okrem spomínanej spoločnosti DXN sa mi do cesty dostala aj firma Mycomedica a Pragon. Tie tiež ponúkajú zdraviu prospešné produkty, ktoré odporúčam svojim klientom.

Po vyštudovaní som sa alternatívnej medicíne venovala ako svojmu koníčku, pretože mojim hlavným zamestnaním je práca na Strednej zdravotníckej škole v Trnave, kde pôsobím ako učiteľka odborných predmetov a chodím so študentmi aj na prax do nemocnice a domovov dôchodcov.

Mojim veľkým snom bolo otvoriť si v Trnave bylinkáreň a zdravú kaviareň, čo sa mi aj sčasti splnilo. 07.07.2017 sme s mojimi spoločníkmi otvorili Nie len zdravú kaviareň dakami, ktorej súčasťou je aj spomínaná bylinkáreň. Bola by som veľmi rada, keby som aj prostredníctvom nej pomohla nielen mojim najbližším, ale aj mnohým ďalším ľuďom. Chcela by som sa venovať hlavne prevencii, pretože si myslím, že je dôležitejšia ako samotná liečba. Toto je môj cieľ na mojej ceste alternatívneho pôsobenia.

Vaša Darinka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *