Huby a bylinky - produkty

MycoClean

MycoClean je vyváženou kombináciou hubových a bylinných extraktov, zameranou na problémy súčasného človeka, ktorá vychádza z hlbokej múdrosti tradičnej čínskej medicíny. Táto kombinácia posilňuje „slezinu“ (čínske synonymum pre trávenie) a tým posilňuje energiu Qi celého tela, odvádza z organizmu vlhkosť, hlien a nadmernú horúčosť, detoxikuje ho, harmonizuje psychiku, posilňuje SHEN (obličky) a FEI (pľúca).

MycoClean

Čo teda presne oslabuje PI (slezinu)? Je to nepravidelné stravovanie, prejedanie sa, nedostatok kvalitnej potravy, jednostrannosť pri výbere potravín, nadmerná konzumácia cukru, mliečnych produktov a bielej múky. Tiež prílišné premýšľanie a nedostatok pohybu.

Raňajky sú pre slezinu veľmi dôležité. Ako sa nám podarí „naštartovať“ ráno trávenie, tak bude fungovať po celý deň. Čínska dietetika odporúča, aby raňajky boli teplé. Ideálne sú obilné kaše či polievky. Nevhodné sú naopak jogurty, sladkosti (rýchle cukry) alebo surové ovocie.

MycoClean ako súčasť zdravých raňajok nám pomôže PI (slezinu) nielen posilniť, ale aj prečistiť celý organizmus…

Základné zloženie

Dominantnou súčasťou zmesi je slzovka čiže jóbove slzy. Slzovka je výborná na posilnenie sleziny a odvedenie vlhkosti z organizmu. Dokáže organizmus prečistiť od rôznych škodlivín a toxínov.

Druhou súčasťou zmesi je semeno lotosu orechonosého, ktorý tiež spolu so slzovkou posilňuje PI (slezinu) a harmonizuje vyprázdňovanie. Jeho dôležitou funkciou je posilňovanie SHEN (obličiek) a ich esencie. Slzovka pri dlhodobom užívaní SHEN (obličky) oslabuje. Jeho treťou funkciou je harmonizácia psychiky, preto je vhodný pri nespavosti, ľahkých depresiách, výraznej stresovej záťaži…

Tretiu časť tvorí Fo Shou, čo je druh citrónovníka zvaný Budhova ruka, ktorý reguluje pečeňovú energiu Qi, často stagnujúcu z nadmerných či vyjadrených emócií, podporuje trávenie, posilňuje slezinu a transformuje TAN (hlien).

Poslednou, ale dôležitou časťou zmesi, je medicinálna huba Maitake (trsovnica lupeňovitá čiže Grifola frondosa). Táto huba dokáže regulovať PI/WEI/GAN (t. j. inzulínovú rezistenciu), a preto sa používa pri metabolických problémoch. Často sa užíva súbežne s chemo či rádioterapiou…

Z pohľadu čínskej medicíny:
  • posilňuje Qi PI (sleziny) a WEI (žalúdka)
  • harmonizuje pečeňové Qi
  • posilňuje SHEN (obličky) a ich esenciu
  • odvádza vlhkosť a škodliviny
  • transformuje TAN (hlien)
  • má funkciu An Shen (harmonizácia psychiky)

Bližšie informácie Vám poskytne naša certifikovaná liečiteľka tradičnej čínskej medicíny PaedDr. Darina Hanáková, MPH

zdroj: www.mycomedica.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *